Olimpinis festivalis, Belgija bei rašom lietuviškai

Šiandien yra 2014 sausio 14 d. Šiek tiek laisvo laiko yra, todėl galiu parašyti blogą po ilgos pertraukos apie sportą. Nuo to laiko, kai parašiau paskutinį pranešimą praėjo nemažai laiko. Pradėkime nuo Olimpinio festivalio, bei pasiruošimo varžyboms Belgijoje.

Sveiki atvykę į Belgiją 😉 18 valandų kelionės automobiliu ir atvykome į Gent miestą. Trumpai tariant apsistojome gana įdomioje vietoje. Netoli nuo miesto centro, bet automobiliai beveik nevažinėjo. Todėl gana rami vietelė apsistoti, tačiau amžina statybvietė.

Įsikuriame, susipažįstame su imigrantais, kurie čia dirba, gyvena bei treniruojasi. Gyvenu su Laurynu ir kitu Laurynu, bei Sijandu. Nieko ypatingo, gyvenam palėpėj 😀 Taigi, išvažiuojame treniruotis, tačiau Belgijoje dviračiu važiuoti galima tik dviratininkų takeliuose, jei važiuoji keliu gresia bauda keliasdešimt eurų. Beveik kiekviena treniruotė tik dviračių takelyje palei upę. Visą mėnesį.

PIRMOS VARŽYBOS

Vienos iš įdomiausių varžybų. Kuo įdomios? Įdomios tuo, jog jos pirmosios man Belgijoje. Apibūdinant sąlygas:

Šaltoka, lynoja protarpiais, belgai atrodo visai nusiteikę kovoti. Susipažįstame su masažistu Marceliu. Po to susirandame teisėjų palapinę, užsiregistruojame, nusiperkame geltoną lapą, kuriame bus rašoma kiek varžybų pravažiavai šią savaitę. Vaikų grupė max 1 gali pravažiuoti, jaunučiai – U17 max 2, jauniai 3, o toliau net nesidomėjom. Kadangi anglų kertu neblogai, tai vertėjauju kitiems 😀 Gana patiko. Gavom numerius, kiti gavo ir korteles prisegti prie dviračio balnakočio, o aš ne (belgai pametę). Persirengiam, išsitrinam kojas, apvažiuojam trasą. Vėjas vidutiniškas, prieš vėją bus sunku, nemažai posūkių.

Startas įdomioje vietoje, šalutiniame kelyje. Starte apžiūriu kiek jaunesnių (bent jau taip atrodančių) ir mažesnių dviračius ir lieku nustebintas, nes karbonas visur, aukšto profilio ratai (keli tūkst. eurų kai kurie kaip vėliau mačiau parduotuvėje). Startuojame! Palyginus su visomis kitomis varžybomis čia lekiame ganėtinai ramiai ~40km/h. Pabėgimų beveik nėra ir visiems aišku kodėl. (vėliau nulūši labai smarkiai). Po pusės varžybų gaudant belgus nusprendžiu įkalti. Įkalam su Laurynu, kitas stabdo grupę jei kas ir šiaip prižiūri situaciją (kiek vėliau mačiau jam nelabai ten sekėsi). Keista tai, kad posūkius imu drąsiau, nei kiti belgai, nors ir šlapoka. Esam pabėgusiųjų grupėje jau kelis ratus, pasiimiau porą tarpinių finišų. Tada dar nežinojau, kad skiriami pinigai tik už pirmą vietą tarpiniame. Veltui švaisčiau jėgas iš pradžių. Na pirmos varžybos, nėra ko norėti. Pasipjovėm tarpusavyje su belgais, išsiaiškinom ,kad nebūsim draugais, tenka parėjauti ant jų, kad padirbtų pavėjui ir visur kitur. Aš kenčiu, jie kenčia, visi kenčia. Pagaliau likus 3 ratams berods, parvažiuoja belgai. Na ką, pagavo… Sėdam ant rato, tuoj kontrai, visus sugaudo. Finišuosim grupėje. Šnektelėjau su Laurynu, kuris prižiūrėjo grupę (vadinsiu toliau Čiaku) ir babam jam į priekinį ratą metėsi belgas. -1 žmogus mums. Einam priešpaskutinį ratą , paskutinį posūkį į finišą, kažkas išgriūna, nes asfaltas slidus. Greitis nėra dangiškas, paskutiniam rate, atsiduriu priekyje, posūkis ir ~400m ligi finišo. Turint omenyje, kad nieks mūsų nepažįsta ir šiaip aš ne sprinteris, nusprendžiu kalti iškart po posūkio ir išlaikyti tempą ~20-30s. Kalu ir pirmas dešimt sekundžių matau per kojas tarpą, užlaužia kojas ir matau kaip jie artėja. Girdžiu kaip belgai rėkia, jog laikyčiausi, kai jau kominis vos atsikeliu nuo balno ir bandau daeiti ligi finišo. Pralenkė nemažai belgų. Likau 17-tas. Gana neblogas rezultatais pirmoms varžyboms belgijoje ir dar neatsipeikeliojus nuo kelionės.

Vienos iš varžybų, kurios labai įsiminė, buvo pačios greičiausios iš visų. ~42-43km/h sukant 52×16 pavarytę. Užsiregistravom, apvažiavom trasą. Sausa, daugybė posūkių, tarpinis kiekvienam rate, priešingai nei praeitose varžybose. Laukia rimtos varžybos, ypač kai dalyvių ~120 berods. Daug stiprių konkurentų. Matau bulgarų rinktinę, kuri važiuos į festivalį su mumis. Na ką… Startas ir iš karto plešia. Beveik maksimaliai, reikia užsikalti pozicijas, męs neužsikalėm, nes atsistojom į galą. Iškart po 100m posūkis į kairę. Trasos berods neapvažiavom, nes nebuvo gerai sužymėta. Važiuojam atsargiai, pirmame rate daug kas šaudo į pabėgimus, visas varžybas taip pat aukštas greitis. Iš kiekvieno posūkio ~45-50km/h. Kartais visiškai maksimaliai. Kol supratau kaip imti posūkius, praėjo pusė varžybų kapanojuosi į priekį vėžlio greičiu. Įvažiuojame į takelį 2 belgai susipyksta neatsimenu dėl ko. Aš už jų. Rėkiu pasitraukit, vienas bediskutuodamas persisuka į mane ir babah… Jau guli ant žemės. abu. Varom toliau. Liko paskutinis ratas, mes nepaimėm nei vieno finišo, nei vieno pabėgimo, nes lenktynės tikrai sunkios ir greitos, o gal čia mes lėti… Du kart teko lėkti 45km/h šaligatviu, kai reikėjo žūt būt į priekį, tiesiai pro žmonių nosis. Kelis kartus peršokti šone kelio esantį bruką į takelį, kuriuo galima daeiti ligi priekio, nes žmonių daugybė.;D Taigi paskutinis ratas 3 posūkiai. Kelias gražus asfaltas, su latakais nelabai giliais vandeniui nutekėti. Žvilgteliu kairėn ir matau, kad belgas bando užimti mano poziciją vižiuodamas 45km/h lataku. Jis gerokai stambesnis už mane, neužleidžiu jam vietos. Posūkis ir ~300m ligi finišo pasileidžiam maksimaliai. Dar priekyje pastebiu už 100 m gal jau sufinišavusį sprinterį atrodantį kaip lietuviai vyrai. O jam dar tik 16m. 😮 Gaunam eurų už 22vt ir keliaujam ilsėtis.

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s